کابینت مدرن یا نئوکلاسیک :کدام بهتر است؟

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک در سورن چوب

انتخاب جنس کابینت یکی از سخت‌ترین کارهایی است که گاهی فرد در انتخاب مردد می‌شود. یکی از محبوب‌ترین کابینت‌ها، کابینت مدرن است که با سبک مدرن و گاهی با سبک نئوکلاسیک همخوانی دارد.

کابینت نئوکلاسیک نیز یکی از کابینت‌های پرطرفدار است که از آن در دکوراسیون مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک می‌توان استفاده کرد. میان کابینت مدرن یا نئوکلاسیک، کدام یک بهتر است؟ کابینت مدرن بهتره یا نئوکلاسیک؟ فرق کابینت مدرن و نئوکلاسیک در چیست؟

کابینت مدرن :

سبک مدرن از سادگی پیروی می‌کند که ظاهری مینیمال داشته و به راحتی با اجزای مختلف هماهنگ می‌شود. کابینت مدرن فاقد شلوغی و پیچیدگی بوده و کاملا ساده و دارای طرح متقارن است که در آن از اشکال هندسی به ندرت استفاده می‌شود.

کابینت‌های مدرن طوری ساخته می‌شوند که تا حد امکان در آن از دستگیره استفاده نشود بلکه دستگیره مخفی داشته باشند یا اینکه دستگیره‌های آن مینیمال و ظریف هستند.

از سویی دیگر کابینت مدرن برای خانه‌های کوچک گزینه‌ای بسیار عالی محسوب می‌شوند زیرا جادار و کاربردی هستند و عموما به صورت یکپارچه تا سقف امتداد یافته‌اند.‌

کشوهای زیاد و طولی از بارزترین مشخصه کابینت مدرن هستند که باعث ایجاد نظم بیشتر در آشپزخانه می‌شوند. فرق کابینت مدرن و نئوکلاسیک در چیست؟

کابینت نئوکلاسیک :

کابینت مدرن و نئوکلاسیک

قبل از اینکه با کابینت نئوکلاسیک آشنا شویم، به سبک کلاسیک خواهیم پرداخت. سبک کلاسیک برگرفته از خصوصیات معماری دوران گذشته است دارای طرح‌های برجسته و فرورفته بوده که با انواع حکاکی‌ها آراسته می‌شود.

در سبک کلاسیک نقش‌های سلطنتی و اشرافی، منبت کاری، انواع گل‌دکوراتیو‌، ستون‌های خراطی‌ شده و گل‌گونیا در سایز کوچک دیده می‌شوند. سبک کلاسیک یک رده پایین‌تر از سبک سلطنتی است که اگر طرح و نقش‌ها بر روی آن به صورت جزئی باشند و با سبک مدرن ترکیب شود، سبک نئوکلاسیک را به وجود می‌آورند.

کابینت نئوکلاسیک که تلفیقی از سبک مدرن با کلاسیک است جلوه بی‌نظیری داشته و زیبایی منحصر به فردی را به وجود می‌آورد. کابینت نئوکلاسیک در مدل‌های مختلف تولید می‌شود از جمله:

• کابینت نئوکلاسیک روکش دار

• کابینت نئوکلاسیک پلی اورتان

• کابینت نئوکلاسیک چوبی

• …

دانستیم تفاوت کابینت مدرن و کلاسیک با نئوکلاسیک در چیست. میان کابینت مدرن یا نئوکلاسیک کدام یک بهتر است؟

تفاوت کابینت مدرن و نئوکلاسیک :

تفاوت کابینت مدرن و نئوکلاسیک

هر کدام از کابینت‌های مدرن و نئوکلاسیک ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که تفاوت‌های آن‌ دو را شکل می‌دهد. کابینت‌های مدرن و نئوکلاسیک علاوه بر شکل ظاهری فرق‌های دیگری هم دارند که عبارتند از:

• در کابینت‌های نئوکلاسیک از لایه پوششی به صورت وکیوم استفاده می‌شود که منجر به مقاومت آن در برابر نفوذ آب و رطوبت می‌شود در حالیکه در کابینت مدرن این احتمال وجود دارد که نتواند در برابر رطوبت دوام بیاورد مگر اینکه از متریال با کیفیت و مرغوب استفاده شود.

• کابینت‌های نئوکلاسیک در برابر لکه مقاومت نسبتا خوبی داشته که در محیط چرب و مرطوب آشپزخانه به خوبی دوام می‌آورند اما باید آن‌ها را به شیوه‌ای نوین تمیز کرد. تمیز کردن کابینت‌های مدرن بسیار راحت است و به دلیل نداشتن فرورفتگی و برجستگی به راحت تمیز می‌شوند.

• قیمت تمام شده کابینت‌های مدرن نسبت به کابینت نئوکلاسیک کمتر است مگر اینکه متریال به کار رفته از نوع گران قیمت باشد.قیمت کابینت نئوکلاسیک وابسته به عوامل مختلف است که می‌تواند از رنج متوسط تا بالا باشد.

• کابینت مدرن به دلیل سادگی فضای بیشتری را برای جاسازی وسایل فراهم می‌آورد در حالیکه در کابینت‌های نئوکلاسیک فضای به وجود آمده کمی کمتر است.

• به دلیل سادگی و کم بودن جزئیات از کابینت نئوکلاسیک در خانه‌هایی با متراژ متوسط می‌توان استفاده کرد اما سبک مدرن هم برای خانه‌های کوچک و هم برای خانه‌هایی با متراژ متوسط مناسب است.

• رنگبندی کابینت مدرن بسیار متنوع‌تر از کابینت نئوکلاسیک است.

• کابینت نئوکلاسیک براق کمتر مورد استقبال قرار می‌گیرد اما کابینت‌های مدرن را می‌توان براق سفارش داد.

خرید و سفارش کابینت :

با فرق کابینت مدرن و نئوکلاسیک آشنا شدیم. میان کابینت مدرن یا نئوکلاسیک کدام یک انتخاب بهتری است؟
استفاده از کابینت مدرن یا نئوکلاسیک به سلیقه و معیار مشتری بستگی دارد.

خانه‌هایی که در آن از دکوراسیون کلاسیک یا نئوکلاسیک استفاده شده است بهتر است کابینت نئوکلاسیک سفارش دهند تا هماهنگی بیشتری به وجود آید. در خانه‌هایی که اجزای آن مینیمال و ساده هستند، کابینت مدرن انتخاب بهتری است.

از سویی دیگر اگر آشپزخانه پنجره بزرگ دارد و نرانی است کابینت نئوکلاسیک جلوه خوبی خواهد داشت اما در آشپزخانه‌های کم نور و یا بدون پنجره کابینت‌های مدرن بهترین انتخاب هستند زیرا به دلیل براق بودن انعکاس دهنده نور بوده و آشپزخانه را روشن‌تر می‌کنند. خرید و سفارش کابینت مدرن یا نئوکلاسیک خود را به سورن چوب بسپارید.

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک با سورن چوب :

کابینت مدرن یا نئوکلاسیک با سورن چوب

شرکت تخصصی سورن چوب طراح و مجری پروژه‌های چوبی و دکوراسیون داخلی و خارجی است که همواره بهترین‌ها را ارائه داده است.

اکنون که تفاوت کابینت مدرن و نئوکلاسیک را می‌دانید با توجه به سلیقه و نیاز خود می‌توانید یکی از آن دو را انتخاب کرده و سفارش دهید. کارشناسان مجموعه سورن چوب آماده راهنمایی شما عزیزان برای داشتن بهترین انتخاب هستند. برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید .

 

همچنین بخوانید

دکوراسیون داروخانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون داروخانه

دکوراسیون داروخانه‌ها باعث می‌شود تا محیطی آرام و متناسب با نیازهای بیماران و مشتریان ایجاد شود. این روزها، دکوراسیون داروخانه‌ها بیش از یک محیط برای

Read More »
دکور بوتیک زنانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون بوتیک زنانه

دکوراسیون بوتیک‌های زنانه، از جمله عواملی است که در جذب مشتریان و ایجاد تجربه خرید منحصر به فرد و ممتاز برای آنان نقش بسیار مهمی

Read More »
دکور موبایل فروشی در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکور موبایل فروشی

در دنیای امروز، موبایل‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل ارتباطی و تکنولوژیکی در زندگی ما وجود دارند. از این رو، صنعت فروش موبایل به

Read More »