شلف فروشگاهی :طراحی و اجرای شلف با سورن چوب

شلف فروشگاهی

هنگام طراحی و اجرا ی شلف فروشگاهی معیارهای متعددی می تواند در این انتخاب موثر باشد.عواملی مانند اندازه فروشگاه، بودجه فعلی و تناسب قفسه ها با قیمت، چیدمان مورد نظر برای فروشگاه، تعداد و نوع، نوع و تعداد تجهیزات دیگر از جمله استندهای فروشگاهی، تعداد محصولاتی که نیاز به چیدمان در طبقات قفسه و … دارند در این انتخاب موثر هستند.

مدیریت فروشگاه مستلزم آشنایی با مفاهیمی مانند چیدمان فروشگاه و تجهیزات فروشگاه است. در زمینه تجهیزات فروشگاهی، با توجه به روند توسعه و تغییر فرمت های فروشگاهی، وسایل رفاهی مانند شلف فروشگاهی، صندوق فروش یا استند فروشگاهی روز به روز بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

با توجه به فرمت های مختلف فروشگاه، اندازه ها و تنوع محصولات، شلف های فروشگاه در انواع و اندازه های مختلف، به ویژه در بخش خرده فروشی در دسترس هستند.

به عنوان مثال، در حالی که می توان از قفسه های یک طرفه و همچنین قفسه های دو طرفه در چیدمان فروشگاه های بزرگ استفاده کرد، قفسه های یک طرفه و دیواری در فروشگاه های کوچکتر کاربرد بیشتری دارند.اگرچه این تجهیزات به شلف فروشگاهی معروف هستند اما در انبارها و مراکز عمده فروشی کاربرد فراوانی دارند.

طراحی و اجرا ی شلف فروشگاهی توسط سورن چوب:

سورن چوب مرجع تخصصی طراحی و اجرا ی شلف فروشگاهی ، کابینت های آشپزخانه ، کمد دیواری و پارتیشن با انواع متریال های انزو ، ممبران ، های گلس و ام دی اف و … است.

شرکت سورن چوب با سابقه تعمیرات تخصصی انواع وسایل چوبی شما در کمترین زمان (24 الی 48 ساعته) اماده ارائه خدمات تخصصی به شما عزیزان می باشد و همچنین شایان به ذکر است تحویل یک واحد کامل کابینت فقط 7 روزه و یک سال گارانتی تمام یراقالات برای اثبات حسن نیت و مشتری مداری این شرکت است.

در انتها باید ذکر کرد که شرکت سورن چوب برای شما عزیزان شرایط اقساطی ویژه ایی گذاشته است که فقط با تنها پرداخت نصف مبلغ و ارائه 3 چک یک ماهه می توانید خرید خود را انجام دهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر با این شماره 7865 199 0912 تماس بگیرید

چه مدل هایی از قفسه فروشگاه ها وجود دارد؟

قفسه های فروشگاه از نظر مواد به کار رفته در ساخت آنها نیز با هم متفاوت هستند. متداول ترین نوع شلف فروشگاهی قفسه های فلزی هستند که به دلیل استحکام و صرفه جویی بالا نسبت به مدل های چوبی و شیشه ای کاربرد بیشتری دارند.

همچنین لازم به ذکر است که انتخاب نوع قفسه به متراژ و کاربری فروشگاه بستگی دارد به عنوان مثال در حالی که قفسه های فلزی برای انواع مواد غذایی و خواربار فروشی مناسب هستند فروشگاه هایی مانند لوازم التحریر و گل فروشی ها قفسه های چوبی را ترجیح می دهند زیرا قفسه های چوبی هستند.

مفیدتر جلوه بهتری می دهند همه این عناصر برای انتخاب مدل مناسب در بین روش های مختلف قفسه بندی فروشگاه مهم هستند.با وجود مدل های متنوعی که در تجهیزات فروشگاهی به خصوص شلف های فروشگاهی وجود دارد، برخی از آنها بیشترین کاربرد را دارند، به عنوان مثال قفسه های یک طرفه و اغلب فلزی بیشتر در فروشگاه های خرده فروشی و رفاهی رایج هستند.

در یک طبقه بندی کلی، قفسه و شلف های فروشگاه (Store shelf ) را می توان به زیر گروه های زیر تقسیم کرد:

شلف فروشگاهی :قفسه دیواری یک طرفه

قفسه دیواری یک طرفه
قفسه های دیواری مجموعه ای از تجهیزات فروشگاهی هستند که برای نصب آن ها بر روی دیوار فضا استفاده می شوند. بنابراین امکان نصب این تجهیزات با استفاده از دیوار وجود خواهد داشت. به همین دلیل این قفسه ها یک طرفه هستند و بسته به ارتفاع دیوار، ارتفاع و تعداد طبقات قابل چیدمان نیز تغییر می کند.

انواع فروشگاه بسته به نوع کسب و کار می تواند فلزی یا ام دی اف باشد. نوع فلزی با مقاومت و تحمل وزن بالاتر. علاوه بر این، این نوع قفسه ها در مدل های خانگی توسعه یافته و برای مصارف تزئینی و یا به عنوان نگه دارنده وسایلی مانند تلویزیون استفاده می شود.

شلف فروشگاهی : قفسه ایستاده یک طرفه

قفسه ایستاده یک طرفه
شلف های فروشگاهی یک طرفه خود ایستاده که گاهی اوقات به قفسه بندی گوندولا نیز معروف هستند، یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین تجهیزات ذخیره سازی فروشگاهی به حساب می آیند. کلمه self-standing به این نوع قفسه اشاره دارد زیرا قفسه ها بر روی ستون های خود نصب می شوند و به دیوار متصل نیستند.

این قفسه ها بسته به نوع محصول و نوع قرار گرفتن بر روی آن دارای اندازه ها و مواد مختلفی می باشند. به عنوان مثال عمق قفسه های پشت صندوق کمتر از قفسه های دیگر است بنابراین اپراتور یا صندوقدار مشکلی نخواهند داشت. علاوه بر این، محصولات برای اهداف چیدمان در این قفسه ها معمولاً محصولاتی با اندازه کوچک هستند.

از نظر طراحی، این قفسه ها در انواع ستونی و کفی در بازار موجود می باشند. ستون های L، T شکل و چهار ستون از انواع ستون های مختلف این محصول هستند. قفسه های یک طرفه عموماً در انواع فروشگاه ها کاربرد فراوانی دارند.

بیشتر بخوانید :  کمد لباس دیواری ریلی

شلف فروشگاهی: قفسه دو طرفه

قفسه دو طرفه
استفاده بهینه از فضای فروشگاهی با توجه به حجم کالاهای ارائه شده در آن، یکی از مهمترین مسائل در چیدمان فروشگاه است. یکی از راه های استفاده مناسب از فضای فروشگاه استفاده از قفسه های دو طرفه است.

این مدل قفسه بندی به صورت جزیره ای در راهروهای وسط فروشگاه قرار می گیرد و اغلب ارتفاع کوتاه تری نسبت به قفسه های یک طرفه دارد تا دید خوبی به وسایل چیده شده داشته باشد. قفسه های دو طرفه مانند مدل های یک طرفه دارای مدل ها و متریال های مختلفی هستند که اندازه آنها با توجه به کاربرد آنها متفاوت است.

شلف فروشگاهی: قفسه گرد

 

قفسه گرد

برخی از شلف های فروشگاه ها برای اهداف خاص و سازماندهی و نمایش محصولات خاص طراحی شده اند. برای مثال قفسه های گرد به دلیل ظاهری که دارند برای نمایش محصولاتی مانند کیک بسیار مناسب هستند. اما باید در نظر داشت که استفاده از این قفسه ها نسبت به سایر قفسه های دو طرفه به فضای بیشتری نیاز دارد.

انواع قفسه های فروشگاهی با توجه به کاربری می توانند امکاناتی داشته باشند. به عنوان مثال امکان استفاده از لوازم جانبی برای جداسازی فضای کف، جداسازی مقاطع قفسه، تغییر فاصله طبقات، تغییر و تنظیم شیب طبقات، نصب نرده در جلو و همچنین امکان اتصال قفسه. لیبل یا برچسب قیمت در برخی از قفسه ها، تسهیلاتی است که می تواند کارایی محصول را افزایش دهد.

علاوه بر فروشگاه های خرده فروشی، داروخانه، فروشگاه مواد غذایی، لوازم التحریر و غیره. از دیگر فروشگاه‌هایی هستند که قفسه در آنها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. شلف دارو، شلف میوه و سبزیجات، شلف فروشگاهی و قفسه نان از جمله قفسه هایی هستند که به طور ویژه برای مصارف خاص طراحی و تولید شده اند.

همچنین بخوانید

دکوراسیون داروخانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون داروخانه

دکوراسیون داروخانه‌ها باعث می‌شود تا محیطی آرام و متناسب با نیازهای بیماران و مشتریان ایجاد شود. این روزها، دکوراسیون داروخانه‌ها بیش از یک محیط برای

Read More »
دکور بوتیک زنانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون بوتیک زنانه

دکوراسیون بوتیک‌های زنانه، از جمله عواملی است که در جذب مشتریان و ایجاد تجربه خرید منحصر به فرد و ممتاز برای آنان نقش بسیار مهمی

Read More »
دکور موبایل فروشی در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکور موبایل فروشی

در دنیای امروز، موبایل‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل ارتباطی و تکنولوژیکی در زندگی ما وجود دارند. از این رو، صنعت فروش موبایل به

Read More »