پارتیشن ثابت اداری چیست ؟مزایا + معایب + قیمت در سورن چوب

پارتیشن ثابت اداری چیست ؟ در سورن چوب

امروزه پارتیشن ها جزء مهمی در طراحی ساختمان های اداری هستند. از آنها برای تفکیک فضای داخلی ساختمان به اتاق ها و همچنین در مناطقی مانند راهروها استفاده می شود.

بنابراین، داشتن اطلاعات کافی در زمینه پارتیشن ها و انواع و مزایا و معایب آن بسیار حائز اهمیت است. پارتیشن ها در دو نوع ثابت و متحرک موجود و قابل اجرا هستند. در این مقاله به بررسی پارتیشن ثابت اداری پرداخته شده و مزایا، معایب و انواع آن آورده شده است.

هدف و مزایای اجرای پارتیشن ثابت اداری چیست ؟

پارتیشن ها، در واقع همان دیوارهای غیر باربر هستند که برای تقسیم بندی اتاق ها و فضاها مورد استفاده قرار می گیرند. این دیوارها جزء اجزاء حیاتی ساختمان نیستند و می توانند برای مدتی موقت در مکان مورد نظرتان نصب شوند و پس از آن به راحتی از آن مکان برداشته شوند.

• هدف اصلی از ایجاد هر نوع پارتیشن اداری، ایجاد حریم خصوصی برای کارمندان جهت افزایش راندمان و تمرکز فکری شان می باشد. کارمندان نیاز دارند تا بدون مزاحمت دیگران به کارشان بپردازند.

• درست است که نام پارتیشن ثابت به آنها داده می شود ولی این گونه نیست که قابل جابجایی نباشند؛ منظور از لفظ “ثابت ” این است که با پیچ و ابزار خاص در جای خود فیکس هستند. ولی در واقع می توان به منظور تغییر در دکوراسیون یا تغییرات مورد نیاز و حیاتی، آنها را از مکانی به مکان دیگر در اداره جابجا نمود.

• استفاده از پارتیشن ها در حالت کلی بسیار مقرون به صرفه تر از دیوارهای ثابت با مصالح آجر و ملات و … است.

• بعد از اتمام ساخت یک مکان اداری، بلافاصله یا بعد از گذشت یک مدت زمان، پیش می آید که نیاز به ایجاد یک دیوار جدا کننده داریم؛ قطعا استفاده از دیوارهای معمولی باعث ایجاد وقفه در کار کارمندان و به تبع آن زیان مالی خواهد شد؛ استفاده از دیوارهای پارتیشن که گاهی حتی از لحاظ ظاهری به دیوارهای معمولی بسیار شبیه هستند، می تواند راه کار خوبی باشد.

• با توجه به اینکه این دیوارها از جنس و متریال مختلف مانند شیشه، ام دی اف، چوب و … قابل ساخت هستند، می توان مزیت دیگر استفاده از پارتیشن ها را ایجاد یک دیوار با دیزاین خاص و زیبا با متریال مورد نظرمان در نظر گرفت.

از طرفی با توجه به قیمت مناسب و قابلیت جابجایی راحت، می توان پس از مدتی آن ها را با دکوراسیون جدید جایگزین نمود.

• می توان از ایده های مختلف در پیاده سازی پارتیشن ها استفاده کرد که با یک دیوار معمولی به راحتی قابل اجرا نیست. به عنوان مثال می توان بخشی از دیوار جدا کننده یا پارتیشن را قفسه بندی کرد و به عنوان کتابخانه از آن استفاده نمود.

به عنوان ایده ای دیگر می توان از آنها در پشت میز ناهار خوری استفاده کرد و پس زمینه مناسب با آن محیط را روی دیوار اجرا کرد.

یا در ایده ای دیگر می توان یک آکواریوم روی یک پارتیشن دو جداره ثابت ایجاد کرد که منجر به زیبایی خیره کننده ای خواهد شد. همچنین، می توان از ترکیب آینه با چوب و ام دی اف و …. در ساخت پارتیشن استفاده کرد که باعث تقویت دکوراسیون خواهد شد.

معایب پارتیشن ثابت اداری چیست ؟

• این پارتیشن ها معمولا سنگین تر و گران تر از پارتیشن های متحرک هستند.

• درست است که پارتیشن ثابت اداری با تمهیداتی قابل جابجایی است، ولی گاهی این جابجایی سبب آسیب به مکان نصب می شود.

انواع پارتیشن ثابت اداری چیست ؟

پارتیشن های ثابت اداری با توجه به متریال مورد استفاده در دسته بندی های زیر قرار می گیرند. برای اینکه یک انتخاب آگاهانه داشته باشید، بهتر است از تجربه و مشاوره افراد حرفه ای و دارای سابقه در این زمینه استفاده کنید تا از نتیجه نهایی رضایت کافی را داشته باشید.

گروه سورن چوب در این زمینه آماده خدمت رسانی به تمام مشتریان در مراحل مختلف مشاوره، ساخت و نصب می باشد. شما می توانید با مراجعه حضوری یا تلفنی با این تیم حرفه ای در تماس باشید و از خدمات آنها استفاده کنید.

پارتیشن ثابت اداری شیشه ای :

پارتیشن‌های اداری ساخته شده از شیشه روز به روز محبوب‌تر می‌شوند زیرا شرکت‌ها و ادارات ترجیح می‌دهند اجزای شیشه‌ای بیشتری را به محیط های کاری خود اضافه کنند تا حسی امروزی داشته باشند.

شیشه به طور کلی علاوه بر ایجاد فضاهای متمایز، دید و نور را نیز حفظ می کند که به ایجاد مفهوم پلان باز یک دفتر کاری کمک می کند.

علاوه بر این شفافیت شیشه، موجب تسلط کافی مدیر بر کارکنانش در حین ایجاد حریم خصوصی برای آنها می شود. این در حالی است که می توان از شیشه های مات یا نیمه مات نیز به فراخور کاربرد و نیاز استفاده نمود.

این پارتیشن ها در دو نوع تک جداره و دو جداره قابل ارائه هستند که در نوع دو جداره می توان از خاصیت داکتینگ (برای پوشاندن سیم های کابل و شبکه در داخل آن) و نیز قابلیت بکارگیری پرده کرکره ای در داخل آن و نیز نارسایی بیشتر آن برای ایجاد یک عایق صوت و انرژی استفاده نمود.

از مزایای دیگر پارتیشن های شیشه ای، قابلیت تمیز کردن سریع و راحت آن است که به القای حس شفافیت و پاکی در بیننده کمک بسیاری می کند.

این می تواند جزء معایب این نوع پارتیشن نیز به حساب آید؛ چون پارتیشن های شیشه ای در صورت کثیف بودن نیز به مراتب نسبت به سایر پارتیشن ها حس ناخوشایند بیشتری ایجاد می کنند.

پارتیشن ثابت اداری با جنس آلومینیوم :

این نوع پارتیشن با توجه به اینکه از جنس فلز است، مقاومت بالاتر و به تبع آن عمر بیشتری دارد. برخی از مزایای دیگر آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• قابلیت بازیافت

• ضد آب و ضد حریق بودن آن

• قابلیت ترکیب با شیشه

• سهولت در نصب

در کنار مزایای فوق، این نوع پارتیشن به دلیل اینکه فلز است، رسانای برق است و می تواند در صورت عدم رعایت اصول استاندارد، خطر برق گرفتگی داشته باشد.

این در حالی است که اگر از متخصصان حرفه ای و آگاه در این زمینه استفاده شود، احتمال بروز حادثه به صفر می رسد. از طرفی این پارتیشن زیبایی ظاهری کمی دارد که خود موجب استقبال کمتر افراد از آن می شود.

پارتیشن ثابت اداری ام دی اف :

پارتیشن های ام دی اف با توجه به سبک وزن بودن، نصب راحت تری دارند. این پارتیشن ها در رنگ ها و طرح های مختلف قابل ارائه هستند که سبب زیبایی محیط می شوند.

از معایب این نوع پارتیشن حساس بودن آن به رطوبت است، علیرغم راهکارهایی که در این زمینه وجود دارد (مانند استفاده از روکش های ضد آب) در مکان های مرطوب استفاده از آن توصیه نمی شود.

پارتیشن ثابت اداری pvc :

این نوع پارتیشن ها از پلاستیک سخت ساخته شده اند. از مزیت های این نوع پارتیشن می توان موارد زیر را برشمرد:

• به دلیلی متریال مورد استفاده، این نوع پارتیشن قیمت ارزان تری دارد.

• کم وزن بودن

• ضد آب بودن

• این نوع پارتیشن به راحتی قابل تمیز کردن است.

از معایب این نوع پارتیشن نیز می توان به استحکام کمتر آن نسبت به سایر پارتیشن ها اشاره کرد که در برابر ضربات وارده امکان تغییر شکل در آنها وجود دارد. از معایب دیگر آن نیز می توان به زیبایی کمتر آن نسبت به سایر پارتیشن ها اشاره کرد که موجب محبوبیت کمتر آن شده است.

پارتیشن ثابت اداری چوبی :

با توجه به استفاده از چوب در این نوع پارتیشن که ماده ای طبیعی است ، از جنبه زیبایی و دکوراسیون، حس خوبی به بیننده القا می شود که بر هیچ کسی پوشیده نیست.

مزیت قابل توجه در این نوع پارتیشن، قابلیت طراحی های خاص و ابزار زنی روی چوب و نیز عایق صدا و حرارت بودن آن است. و از معایب آن می توان به گران بودن آن اشاره نمود.

سورن چوب با کادری مجرب و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن و با بهره‌گیری از آخرین متد روز دنیا عالی‌ترین انواع کابینت‌های کلاسیک را طراحی کرده و می‌سازد تا آشپزخانه‌ای زیبا داشته باشید. برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید .

همچنین بخوانید

دکوراسیون داروخانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون داروخانه

دکوراسیون داروخانه‌ها باعث می‌شود تا محیطی آرام و متناسب با نیازهای بیماران و مشتریان ایجاد شود. این روزها، دکوراسیون داروخانه‌ها بیش از یک محیط برای

Read More »
دکور بوتیک زنانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون بوتیک زنانه

دکوراسیون بوتیک‌های زنانه، از جمله عواملی است که در جذب مشتریان و ایجاد تجربه خرید منحصر به فرد و ممتاز برای آنان نقش بسیار مهمی

Read More »
دکور موبایل فروشی در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکور موبایل فروشی

در دنیای امروز، موبایل‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل ارتباطی و تکنولوژیکی در زندگی ما وجود دارند. از این رو، صنعت فروش موبایل به

Read More »