پارتیشن اداری متحرک چیست ؟مزایا + معایب + قیمت در سورن چوب

پارتیشن اداری متحرک چیست ؟ در سورن چوب

استفاده از پارتیشن اداری غالبا برای افزایش حریم خصوصی و افزایش راندمان در محیط های کاری مورد استفاده قرار می گیرد. در این راستا بسیار مطلوب است که این پارتیشن ها قابلیت جابجایی داشته باشند تا در مواقع نیاز بتوان بدون هزینه اضافی، فضاهای ایجاد شده را کوچک و بزرگ، یا حتی حذف و اضافه کرد.

اگر شما هم به این موضوع علاقه مند هستید، با ما در این مقاله همراه شوید تا جزئیات بیشتری از آن را در اختیارتان قرار دهیم.

مزایای استفاده از پارتیشن اداری متحرک چیست ؟

به طور کلی استفاده از پارتیشن ها در محیط کاری مزایای بسیاری دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

• با استفاده از پارتیشن، می توان به راحنی محیط کار را به اتاق های مجزا تقسیم نمود. این در حالی است که بدون استفاده از آنها و جهت ایجاد دیوارهای سنتی با آجر و ملات، نیاز است تا حداقل چند روزی کارمندان به دور از محیط کار باشند و علاوه بر این هزینه های بیشتری نیز باید صرف شود.

• با به کار گیری پارتیشن ها، حفظ حریم سمعی و بصری خصوصی کارمندان محقق می شود. این مورد در حال حاضر بسیار مورد نیاز کارمندان است تا به دور از اختلال حواس و با نهایت تمرکز حداکثر راندمان را داشته باشند.

• دیوارهای پارتیشن از نظر وزن سبک هستند و هزینه ساخت کمتری دارند. همین امر موجب جابجایی راحت تر آنها می شود.
• دیوارهای پارتیشن مساحت کمتری را اشغال کند. برخی از دیوارهای پارتیشن را می توان با ضخامتی در حد 5 الی 6 سانتیمتر ایجاد کرد که به حفظ فضاها کمک زیادی می کند.

• دیوارهای پارتیشن را می توان به راحتی در هر موقعیتی ساخت.

• با استفاده از متریال با کیفیت در انواع مختلف می توان از استقامت آنها نیز مطمئن بود. این گونه نیست که تصور کنید چون ساخته شده با آجر و مصالح ساختمانی نیستند، استقامت ندارند. اغلب پارتیشن ها با کیفیت خوبی ساخته می شوند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

• دیوارهای پارتیشن در ساخت ساده، آسان و مقرون به صرفه بوده و با نوع سازه ساختمان هماهنگی مناسبی دارند.

• امکان ایجاد مقاومت کافی در برابر آتش سوزی، گرما، رطوبت و … با در نظر گرفتن تمهیدات کافی میسر است. امروزه روکش هایی را برای انواع پارتیشن ها در نظر می گیرند که آنها را در برابر رطوبت و آتش سوزی ایمن می کنند.

• پارتیشن ها به اندازه کافی سفت و سخت برای تحمل ارتعاشات ناشی از بارها هستند.

حال ضرورت استفاده ار پارتیشن اداری متحرک چیست؟

• در ادارات و شرکت ها، جابجایی افراد بین واحدها امری رایج و طبیعی است؛ بسیار پیش می آید که با اتمام یک یا چند پروژه، افراد بین واحدها جابجا می شوند و تعداد افراد در واحدهای مختلف در ادوار مختلف به صلاح دید کارفرما متغیر می باشد.

بدیهی است که با این جابجایی ها و اینکه هر فردی ممکن است نیاز به فضای خصوصی داشته باشد، ایجاد یا حذف فضاهایی مجزا مورد نیاز است. استفاده از پارتیشن های دارای قابلیت جابجایی در این راستا بسیار حائز اهمیت است تا کارفرما یا مدیر نگرانی از این بابت نداشته باشد.

• مورد دیگر این است که گاهی با گذشت زمان، محیط تکراری و خسته کننده می شود و نیاز است تا تغییر دکوراسیون داشته باشید. در این راستا استفاده از پارتیشن های متحرک تضمین می کند تا در این مورد متحمل هزینه های اضافی نشوید و یا حداقل هزینه را داشته باشید.

• استفاده از دیوار متحرک هیچ گرد و غباری تولید نمی کند و به حداقل استفاده از ابزار برقی نیاز دارد. این نه تنها حداقل اختلال را در محیط کار ایجاد می کند، بلکه باعث می شود دیوارهای متحرک را در عرض زمان کوتاهی ایجاد نمود.

• حدود 95 درصد از اجزای مورد استفاده در سیستم های دیوار متحرک بازیافت می شوند و در صورت نیاز می توان آنها را در مکان دیگری پیکربندی کرد. علاوه بر این، این دیوارها به صورت دست دوم هم به فروش می رسند که علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها به حفظ منابع طبیعی هم کمک می شود.

• گاهی اوقات فضای اداری کوچک است و نمی توان از دیوارها یا حتی پارتیشن های ثابت استفاده کرد. گاهی نیاز است تا از یک مکان برای کاربردهای مختلف استفاده کرد؛ به عنوان مثال نیاز است تا از همان بخش کاری به عنوان اتاق جلسات هم استفاده کرد.

در این حالت استفاده از پارتیشن های متحرک بسیار مفید واقع می شود و می توان با توجه به افراد حاضر در جلسه، پارتیشن را در جای مناسب قرار داد و فضا را به دو بخش کاری و اتاق جلسه تقسیم نمود و پس از پایان جلسه آن را برداشت.

• با استفاده از پارتیشن اداری متحرک می‌توانید از رنگ های متنوع بهره ببرید و متناسب با تم سازمان یا اداره خود، آنچه مورد نظرتان است را اجرا کنید. همچنین با توجه به قیمت مناسب این پارتیشن ها، شما می توانید آنها را سریع تر تعویض کنید که خود نقش بسیاری در روحیه و شادابی کارمندان تان دارد.

• در محیط های اداری کوچک برای جداسازی فضاهایی مانند نمازخانه، غذاخوری و محل های استراحت بسیار کاربردی هستند.

معایب پارتیشن اداری متحرک چیست؟

از معایب پارتیشن های اداری متحرک می توان به استحکام کم آنها اشاره کرد که با توجه به مزایایی که دارد قابل چشم پوشی است؛ به عبارتی برای تحقق اهداف پارتیشن متحرک نیاز است که از مواد سبک و به تبع ان دارای استحکام کمتر نسبت به نوع ثابت آن استفاده کرد.

انواع پارتیشن اداری متحرک چیست؟

پارتیشن های متحرک از متریال مختلفی ساخته می شوند که شامل شیشه تک جداره، شیشه دو جداره، ملامین، ام دی اف، آلومینیوم و پارچه و چرم و …. می شود که خود منجر به ایجاد تنوع زیاد در این نوع پارتیشن ها می شود.

 پارتیشن های اداری متحرک به شکل های مختلفی با مقاصد مختلف ساخته می شوند؛ انواع آن عبارتند از:

پارتیشن اداری متحرک آکاردئونی :

پنل این نوع پارتیشن ها از متریال مختلف ساخته می شود؛ از جمله شیشه، چرم، پی وی سی، چوب و یا ترکیبی از آنها. معمولا این پنل ها بر روی ریل آلومینیومی نصب می شوند.

پارتیشن اداری متحرک چرخدار :

همان گونه از نام آن مشخص است، در زیر این پارتیشن ها، چرخ های مخصوص نصب شده و به راحتی می توان آن را جابجا نمود و در محیط های مختلف قرار داد.

پارتیشن اداری متحرک ریلی :

در این پارتیشن ها از ریل آلومینیومی استفاده می شود. ریل قابل نصب بر روی کف یا سقف است. این پارتیشن ها برای محیط های کوچک بسیار مناسب هستند.

پارتیشن اداری متحرک لولایی :

این پارتیشن ها از صفحاتی تخت تشکیل شده اند که با لولا به هم وصل هستند و می توانند به فراخور مکان مورد استفاده با حذف و اضافه کردن صفحات، آنها را کوچک و بزرگ کرد.

پارتیشن اداری متحرک ترکیبی :

بسیار رایج است که از ترکیب انواع پارتیشن های متحرک با بهره گیری از مزایای آنها، استفاده نمود.

انتخاب پارتیشن مناسب نیز مانند بسیاری از انتخاب های دیگر اگر بدون آگاهی و بدون توجه به نیازهای تان باشد، قطعا شما را با نارضایتی مواجه خواهد کرد و چه بسا مجبور شوید مجددا هزینه بپردازید.

تیم سورن چوب با سابقه و تجربه کافی در زمینه ساخت انواع پارتیشن های اداری با کیفیت، آماده خدمت رسانی به تمام افرادی است که تمایل به استفاده از آن را دارند؛ اگر حتی هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارید، می توانید با تماس تلفنی یا حضوری با این مجموعه از مشاوره های آنها استفاده کنید و مطمئن باشید در نهایت، نتیجه کار و تلاش این تیم، رضایت شما را از نظر قیمت، کیفیت و زیبایی جلب خواهد کرد.

سورن چوب با کادری مجرب و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن و با بهره‌گیری از آخرین متد روز دنیا عالی‌ترین انواع کابینت‌های کلاسیک را طراحی کرده و می‌سازد تا آشپزخانه‌ای زیبا داشته باشید. برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید .

همچنین بخوانید

دکوراسیون داروخانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون داروخانه

دکوراسیون داروخانه‌ها باعث می‌شود تا محیطی آرام و متناسب با نیازهای بیماران و مشتریان ایجاد شود. این روزها، دکوراسیون داروخانه‌ها بیش از یک محیط برای

Read More »
دکور بوتیک زنانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون بوتیک زنانه

دکوراسیون بوتیک‌های زنانه، از جمله عواملی است که در جذب مشتریان و ایجاد تجربه خرید منحصر به فرد و ممتاز برای آنان نقش بسیار مهمی

Read More »
دکور موبایل فروشی در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکور موبایل فروشی

در دنیای امروز، موبایل‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل ارتباطی و تکنولوژیکی در زندگی ما وجود دارند. از این رو، صنعت فروش موبایل به

Read More »