انواع پارتیشن شیشه ای اداری (معرفی 5+1 نوع پارتیشن شیشه ای)

پارتیشن شیشه ای اداری در سورن چوب

امروزه استفاده از پارتیشن ها با هدف ایجاد حریم خصوصی برای کارمندان قابل توجه بسیاری از مدیران است. همچنین، قابلیت جابجایی پارتیشن ها، امکان تغییرات سریع و به صرفه در دکوراسیون و چیدمان را برای مدیران ادارات و شرکت ها فراهم می کند.

علاوه بر این موارد، به کارگیری پارتیشن های مختلف با متریالی به غیر از متریال سنتی ، جلوه بسیار زیبایی به محیط می دهد. چرا که می توان آنها را در رنگ ها و طرح های مختلف به کار گرفت.

پارتیشن ها از نظر متریال به کار گرفته شده در آنها به انواع مختلفی تقسیم می شوند؛ در این مقاله به معرفی پارتیشن شیشه ای اداری و مزایا، معایب و انواع آن پرداخته شده است.

مزایای پارتیشن شیشه ای اداری چیست؟

به طور کلی با نصب پارتیشن شیشه ای اداری از مزایای زیر بهره مند خواهید شد. مزایای مربوط به هر یک از انواع پارتیشن های شیشه ای نیز بعدتر آورده شده است.

پارتیشن شیشه ای اداری هزینه تعمیر و نگهداری ندارند؛ می توان به راحتی با یک دستمال و مواد پاک کننده آن را به صورت روز اول درآورد. این در حالی است که سایر پارتیشن ها احتیاج به رنگ آمیزی و ترمیم دوره ای دارند.

• با استفاده از پارتیشن های شیشه ای، هم حریم خصوصی کارمندان حفظ می شود و هم مدیران می توانند آنها را زیر نظر بگیرند؛ لذا نسبت به سایر پارتیشن ها، راندمان افزایش می یابد.

• با بکارگیری این پارتیشن ها حداکثر استفاده از نور طبیعی را خواهیم داشت. چرا که شیشه شفاف است و نور را از خود عبور می دهد.

• این نوع پارتیشن ها قیمت مناسبی دارند.

• این پارتیشن ها عایق صوتی مناسبی محسوب می شوند.

• این پارتیشن ها در انواع مختلف پارتیشن های رنگی، مات و طرح دار به بازار عرضه می شوند که به فراخور کاربرد می توان از هر یک استفاده نمود.

• نصب این پارتیشن ها آسان است و در کم ترین زمان انجام می شود.

• قابلیت استفاده چند باره از این نوع پارتیشن ها وجود دارد.

• نصب این پارتیشن ها در محیط های مرطوب هیچ گونه محدودیتی ندارد (برعکس پارتیشن های چوبی و ام دی اف).

معایب پارتیشن شیشه ای اداری چیست؟

• پارتیشن های شیشه ای باید مرتب تمیز شوند که شاید برای برخی محیط ها مناسب و به صرفه نباشد.

• به عنوان ایراد دوم می توان گفت با توجه به جنس آنها، احتمال ضربه دیدن شدید و خرد شدن آنها وجود دارد که البته با انتخاب یک جنس مقاوم و نشکن مانند سکوریت نشکن، این مورد نیز تا حد زیادی برطرف می شود.

انواع پارتیشن شیشه ای اداری :

در ادامه انواع پارتیشن های شیشه ای توضیح داده شده است:

پارتیشن شیشه ای اداری ثابت :

این نوع پارتیشن ها با پیچ و مهره به سقف یا کف یا دیوار محکم می شوند و ایجاد جابجایی در آنها غیر ممکن یا با سختی همراه است.

پارتیشن های شیشه ای ثابت به دلیل عدم جابجایی مکرر، نسبت به پارتیشن های متحرک از متریال و فریم ضعیف تری قابل ساخت هستند که همین امر موجب کاهش هزینه های آن می شود.

پارتیشن شیشه ای اداری متحرک :

پارتیشن های متحرک به راحتی و در زمان دلخواه، قابل جابجایی هستند. این نوع پارتیشن ها در نوع شیشه ای اغلب به صورت چرخدار، لولایی و کشویی قابل اجرا هستند. دلایل استفاده از پارتیشن های متحرک در ادامه آورده شده است:

• حدود 95 درصد از اجزای مورد استفاده در سیستم های دیوار متحرک بازیافت می شوند.

• در ادارات و شرکت ها، جابجایی افراد بین واحدها امری رایج و طبیعی است و لذا نیاز است تا فضاها در زمان های مختلف اندازه های مختلفی داشته باشند یا حتی حذف و اضافه شوند. استفاده از پارتیشن های دارای قابلیت جابجایی در این راستا بسیار حائز اهمیت است تا کارفرما یا مدیر نگرانی از این بابت نداشته باشد.

• تغییر دکوراسیون در این نوع پارتیشن بسیار راحت تر از نوع ثابت آن است.

• در محیط های اداری کوچک برای جداسازی فضاهایی مانند غذاخوری و محل های استراحت بسیار کاربردی هستند.

پارتیشن شیشه ای اداری تک جداره :

همان گونه از نامش مشخص است از یک لایه شیشه تشکیل شده است، پارتیشن شیشه ای اداری تک جداره قیمت به مراتب پایین تری نسبت به نوع دو جداره دارد و جابجایی و نصبش راحت تر است.

در این نوع پارتیشن ها، هدف اصلی تفکیک فضاها است و این نوع پارتیشن عایق خیلی خوبی برای صوت و انرژی نیست؛ لذا در مکان هایی که ایجاد حریم خصوصی و جلوگیری از مزاحمت های افراد برای یکدیگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است، این نوع پارتیشن پیشنهاد نمی شود.

پارتیشن شیشه ای اداری دو جداره :

این نوع پارتیشن ها از دو لایه شیشه با فضایی که از هوا یا گاز مخصوص پر شده است تشکیل شده است. ویژگی های پارتیشن اداری دو جداره در ادامه آورده شده است.

• این نوع پارتیشن ها با به کارگیری کرکره در فضای بین دو لایه شیشه می توانند در مواقع نیاز حریم خصوصی بصری فوق العاده ای ایجاد کنند و در مواقع دلخواه افراد می توانند این این حریم را حذف کنند که ویژگی ممتازی به این نوع پارتیشن می دهد.

• فضای بین دولایه شیشه همچنین می تواند به عنوان داکت و برای پنهان سازی کابل های برق و شبکه مورد استفاده قرار گیرد.

• از ویژگی های دیگر این نوع پارتیشن می توان به عایق بودن کامل آن اشاره نمود.

• استفاده از این نوع پارتیشن جلوه خاص و شفافی به محیط می دهد که حس خوبی را در بیننده ایجاد می کند.

• این نوع پارتیشن نصب سختی دارد و قیمت آن به دلیل بیشتر بودن متریال به کار رفته در آن بالاتر است.

• در این نوع پارتیشن از فریم آلومینییومی یا UPVC استفاده می شود. این فریم ها در رنگ های سفید، مشکی و یا طوسی اجرا می شوند.

پارتیشن شیشه ای اداری فریم لس :

همان گونه که از نام شان مشخص است، پارتیشن های بدون فریم یا قاب هستند. در این نوع پارتیشن ها، برای اتصال شیشه ها به هم از نوارهای پلی کربنات و چسب دو طرفه استفاده می شود و پروفیل ها فقط به صورت افقی نصب می شود.

به دلیل محدود بودن قاب ها در این نوع پارتیشن، با به کار گیری آنها، جلوه بسیار زیبایی در محیط ایجاد می شود. استفاده از این نوع پارتیشن ها به باز کردن محیط نیز کمک می کند و لذا در فضاهای کوچک، پیشنهاد ما استفاده از پارتیشن شیشه ای اداری فریم لس می باشد.

پارتیشن شیشه ای اداری فریم‌دار :

این نوع پارتیشن ها دارای پروفیل های عمودی هم هستند که باعث می شود نسبت به نوع فریم لس از مقاومت بالاتری برخوردار باشند. وجود تنوع زیاد در این نوع پارتیشن ها می تواند سلایق مختلف را تامین کند.

همچنین این نوع پارتیشن ها از نظر قیمت مناسب هستند. تنها ایرادی که می توان به آن گرفت این است که شاید کمی فضا با به کارگیری آنها شلوغ به نظر برسد و لذا در محیط های کوچک پیشنهاد نمی شود.

همان گونه که دیدید، پارتیشن شیشه ای دارای مزایای بسیار و تنوع بالایی هستند؛ اگر شما هم با خواندن این مقاله، علاقه مند به استفاده از این نوع پارتیشن ها شده اید ولی هنوز نمی دانید از کدام نوع آن استفاده کنید و نمی دانید برای نصب به کدام شرکت اعتماد کنید؛ پیشنهاد ما به شما “گروه سورن چوب ” می باشد.

این گروه با به کارگیری با کیفیت ترین متریال و دستگاه های پیشرفته در این زمینه و همچنین سابقه ای طولانی در اجرای پارتیشن های اداری و منزل مسکونی، می توانند به شما در ایجاد محیطی لوکس و کاربردی کمک کند.

سورن چوب با کادری مجرب و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن و با بهره‌گیری از آخرین متد روز دنیا عالی‌ترین انواع کابینت‌های کلاسیک را طراحی کرده و می‌سازد تا آشپزخانه‌ای زیبا داشته باشید. برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید .

همچنین بخوانید

دکوراسیون داروخانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون داروخانه

دکوراسیون داروخانه‌ها باعث می‌شود تا محیطی آرام و متناسب با نیازهای بیماران و مشتریان ایجاد شود. این روزها، دکوراسیون داروخانه‌ها بیش از یک محیط برای

Read More »
دکور بوتیک زنانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون بوتیک زنانه

دکوراسیون بوتیک‌های زنانه، از جمله عواملی است که در جذب مشتریان و ایجاد تجربه خرید منحصر به فرد و ممتاز برای آنان نقش بسیار مهمی

Read More »
دکور موبایل فروشی در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکور موبایل فروشی

در دنیای امروز، موبایل‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل ارتباطی و تکنولوژیکی در زندگی ما وجود دارند. از این رو، صنعت فروش موبایل به

Read More »