پارتیشن اداری تک جداره چیست ؟|مزایا + معایب + قیمت در سورن چوب

پارتیشن اداری تک جداره چیست ؟ در سورن چوب

پارتیشن نوعی دیوار است که برای تقسیم بندی یک فضا به چند فضای مجزا طراحی شده است. پارتیشن بندی یک افزودنی ارزشمند برای هر محیط اداری تجاری است که تقریباً هر طراحی ساختمانی را تکمیل می کند.

در حال حاضر، اکثر دفاتر به جای دیوارهای دائمی، دیوار پارتیشن اداری را با انواع مختلف انتخاب می کنند. این دیوارها می توانند از کف تا سقف کار شوند و می توانند با توجه به جنس انتخابی دیوار شفاف یا کدر باشند.

لذا هر اداره یا شرکتی به تناسب نوع کار و کارمندان خود می تواند مناسب ترین پارتیشن را انتخاب کند.پارتیشن اداری تک جداره یکی از انواع پارتیشن های موجود است که در این مقاله به بررسی آن پرداخته شده است.

اهداف استفاده از پارتیشن اداری تک جداره چیست؟

اهداف استفاده از پارتیشن اداری تک جداره چیست؟

در حالی که دیوارهای پارتیشن برای تقسیم اتاق ها طراحی شده اند، مزایا و عملکردهای دیگری نیز دارند که در ادامه به آنها اشاره شده است:

ایجاد حریم خصوصی :

بسیاری از دیوارهای پارتیشن دارای عایق بندی صوتی هستند، به این معنی که برای هر دفتری که به فضاهای محرمانه نیاز دارد، مناسب هستند.

پارتیشن‌های با کیفیت سطح نویز را به حداقل می ‌رسانند و به کارمندان اجازه می ‌دهند بدون حواس‌پرتی روی کار خود تمرکز کنند و تماس ‌های تلفنی بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران داشته باشند و در صورت نیاز جلساتی را بدون ایجاد خلل در کار همکاران شان برگزار کنند.

استفاده از دیوارهای جداکننده سبک :

جنس دیوارهای پارتیشن معمولا سبک است. این باعث می شود که با وجود تقسیم فضاها، وزن ساختمان را خیلی بالا نبرند.

ایجاد دیوارهای مقرون به صرفه :

به کارگیری یک دیوار معمولی با آجر و ملات و … هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت؛ ضمن اینکه احتیاج به خالی کردن فضا از کارمندان نیز هست که خود منجر به تقبل هزینه های اضافه تری خواهد شد.

نصب پارتیشن به راحتی انجام می شود و همین امر موجب صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد. ضمن اینکه به راحتی نیز می توان در آینده جای دیوارها را عوض کرده و دکوراسیون جدیدی ایجاد نمود.

علاوه بر این، با به کارگیری پارتیشن می توانید در هزینه های انرژی نیز صرفه جویی کنید و با روشنایی و گرمای کمتری نیاز فضاها را تامین کنید.

مزایا و معایب پارتیشن اداری تک جداره چیست؟

درادامه برخی از مزایای پارتیشن های تک جداره آورده شده است:

• این پارتیشن ها مراحل نصب پیچیده ای ندارند و در زمان کمتر و با سهولت بیشتری نسبت به پارتیشن های دو جداره قابل نصب هستند.

• هزینه به کارگیری پارتیشن های تک جداره نسبت به دو جداره پایین تر است.

• در انواع مختلفی موجود هستند که موجب تامین افراد با سلایق و اهداف مختلف هستند.

• محدودیتی در اندازه و ابعاد در ساخت آنها وجود ندارد. می توان این پارتیشن ها را در ارتفاع¬های مختلف کوتاه تا بلند اجرا نمود.

علی رغم مزایای فوق، می توان گفت این پارتیشن ها عایق صوتی مناسبی را ایجاد نمی کنند ؛ چرا که اغلب نازک هستند و صدا را راحت تر از نوع دو جداره عبور می دهند.

فاکتورهای موثر بر قیمت پارتیشن اداری تک جداره چیست؟

پارتیشن های تک جداره در انواع مختلف از جمله آلومینیوم و شیشه و ام دی اف در بازار موجود هستند؛ فاکتور اول در قیمت نهایی نصب پارتیشن تک جداره، نوع متریال انتخابی شما خواهد بود.

علاوه بر جنس و متریال مورد استفاده، کیفیت متریال نیز در برآورد هزینه نهایی نصب آن موثر است. شما با تماس با گروه سورن چوب به راحتی می توانید مشاوره های لازم را در جهت انتخاب پارتیشن مناسب دریافت نموده و از قیمت نصب پارتیشن نیز مطلع شوید. همچنین با بهره گیری از خدمات ایشان می توانید از کیفیت کار نیز اطمینان کامل داشته باشید.

انواع پارتیشن اداری تک جداره چیست؟

انواع پارتیشن اداری تک جداره چیست؟

اگر به دنبال روشی ساده برای تقسیم فضاهای جدید در محل کار بدون ایجاد وقفه کاری هستید، پارتیشن اداری تک جداره راه حل مناسبی است.

مطمئن باشید با انتخاب پارتیشن تک جداره کیفیت به خطر نمی افتد؛ به شرط اینکه آن را از جای مناسب و ایمن خریداری کنید. پارتیشن های تک جداره، یک راه‌حل حرفه‌ای و پیشرفته برای تقسیم دفاتر پلان باز، محیط‌های خرده‌فروشی و حتی خانه‌ها هستند.

در ادامه انواع پارتیشن های اداری تک جداره آورده شده است:

پارتیشن تک جداره شیشه ای :

این پارتیشن ها همان گونه که از نام شان پیداست، از جنس شیشه هستند. آنها می توانند از کف تا سقف را بپوشانند و یا کامل ادیوار را پوشش ندهند؛ می توان برای آنها درهایی با انواع مختلف در نظر گرفت: درهای چرخشی، تاشو یا کشویی. به کارگیری این دیوار ها مزایایی را به دنبال خواهد داشت:

• پارتیشن های شیشه ای راه حل بسیار موثری برای به حداکثر رساندن نور طبیعی در محیط کار هستند. همچنین این دیوارها با شفافیتی که دارند باعث می شوند فضا بازتر و وسیع تر به نظر آید و با به کارگیری آن می توانید تاثیری مثبت بر روی کارمندان و مهمانان خود ایجاد کنید..

• بسته به نوع صنعتی که در آن کار می کنید، ممکن است لازم باشد مراقب کارکنان خود باشید. دیوارهای پارتیشن شیشه ای حس شفافیت شگفت انگیزی را بین کارفرمایان و کارمندان آنها ایجاد می کند و در عین حال حریم خصوصی برای آنها فراهم می کند.

• علاوه بر این، پارتیشن شیشه ای حس شفافیت زیادی را بین کارمندان ایجاد می‌کنند و می‌توانند ببینند که آیا همکارشان در دفترشان است یا در دسترس هستند که مزاحم آنها شوند یا خیر. شیشه های شفاف می توانند به کارمندان شما کمک کنند تا با یکدیگر ارتباط مناسب تری برقرار کنند.

پارتیشن تک جداره آلومینیومی :

پارتیشن تک جداره آلومینیومی

پارتیشن تک جداره آلومینیومی، در سه نوع 6 میل ، ۱۶ میل MDF و ۱۶ میل لترون موجود هستند. برخی از ویژگی های پارتیشن تک جداره آلومینیومی در ادامه آورده شده است:

• با توجه به جنس پارتیشن آلومینیومی تک جداره، جابجایی و نقل و انتقال آن بسیار آسان است.

• استحکام پارتیشن آلومینیومی تک جداره نسبت به انواع دیگر پارتیشن مانند شیشه بیشتر است.

• پارتیشن آلومینیومی تک جداره به نام پارتیشن ارزان معروف است.

• ایجاد حریم خصوصی بیشتر پارتیشن تک جداره آلومینیومی در مقایسه با پارتیشن های تک جداره شیشه ای.

• پارتیشن تک جداره آلومینیومی نصب راحتی دارد.

• پارتیشن آلومینیومی تک جداره به صورت کاملا ثابت روی زمین قرار می گیرد و فاقد هرگونه لغزش و جابجایی خواهد بود.

• این نوع پارتیشن، اغلب به صورت ترکیب با متریال دیگر مانند شیشه اجرا می شود.

• پارتیشن آلومینیومی ظاهر زیبایی ندارد.

• با توجه به اینکه آلومینیوم مانند شیشه شفاف نیست، لذا یک محیط بسته ایجاد می کند که شاید برای برخی ناخوشایند و برای برخی دیگر مطلوب باشد.

پارتیشن تک جداره mdf :

پارتیشن تک جداره mdf

در این قسمت به بیان برخی ویژگی های پارتیشن تک جداره mdf پرداخته شده است:

• مهم ترین ویژگی پارتیشن های mdf، زیبایی ظاهری آن می باشد که می توان آن را در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده نمود. علاوه بر این با به کارگیری ابزار و ماشین آلات مخصوص می توان آن را به یکی از وسایل دکوری محیط تبدیل کرد.

• این پارتیشن نسبت به سایر پارتیشن ها سبک تر است.

• عایق مناسبی در برابر حرارت و الکتریسیته است.

• حریم خصوصی کاملی را ایجاد می کند.

• در ابعاد و ضخامت های مختلف قابل تولید و نصب است.

• از معایب آن حساس بودن به رطوبت است؛ لذا در مکان های مرطوب استفاده از آن پیشنهاد نمی شود.

پارتیشن تک جداره چوبی :

پارتیشن تک جداره چوبی ویژگی هایی (گاها مشترک با پارتیشن mdf) دارد که بعضی از آنها عبارتند از:

• قابل ارائه در رنگ های مختلف است.

• دارای استحکام بالایی است.

• می توان با استفاده از ابزار و دستگاه های مخصوص، به آن شکل و طرح های خاص داد.

• به دلیل استفاده از مواد طبیعی جلوه ویژه ای در دکوراسیون اداری ایجاد خواهد کرد.

• عایق خوبی در برابر حرارت و برق است.

• حریم خصوصی کاملی را ایجاد می کند.

در پایان، به شما توصیه می کنیم در صورت تمایل به استفاده از پارتیشن در اداره یا منزل تان، از مشاوره های گروه “سورن چوب” بهره ببرید و از خدمات آنها در این راستا استفاده کنید تا با مناسب ترین قیمت ، با کیفیت ترین پارتیشن ها را در سریع ترین زمان ممکن داشته باشید.

سورن چوب با کادری مجرب و با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن و با بهره‌گیری از آخرین متد روز دنیا عالی‌ترین انواع کابینت‌های کلاسیک را طراحی کرده و می‌سازد تا آشپزخانه‌ای زیبا داشته باشید. برای مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید .

 

همچنین بخوانید

دکوراسیون داروخانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون داروخانه

دکوراسیون داروخانه‌ها باعث می‌شود تا محیطی آرام و متناسب با نیازهای بیماران و مشتریان ایجاد شود. این روزها، دکوراسیون داروخانه‌ها بیش از یک محیط برای

Read More »
دکور بوتیک زنانه در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکوراسیون بوتیک زنانه

دکوراسیون بوتیک‌های زنانه، از جمله عواملی است که در جذب مشتریان و ایجاد تجربه خرید منحصر به فرد و ممتاز برای آنان نقش بسیار مهمی

Read More »
دکور موبایل فروشی در سورن چوب
دکور
sorenadmin

دکور موبایل فروشی

در دنیای امروز، موبایل‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین وسایل ارتباطی و تکنولوژیکی در زندگی ما وجود دارند. از این رو، صنعت فروش موبایل به

Read More »